ATSINAUJINANTYS PIETŪS

Kaip atsvarą Vilniaus plėtrai šiaurės rytuose, užkūrėme dideles permainas sostinės pietinėje dalyje. Dedame pastangas, kad Naujininkai, Markučiai, Stoties ir kiti šalia esantys rajonai taptų traukos centru, kuriame prigytų ir verslas, ir erdvės laisvalaikiui.

60 vnt. – tiek medžių ir aukštų krūmų jau yra šioje erdvėje. Esamą žalumą papildysime kitais vešliais želdynais, sudarydami triukšmo ir taršos barjerus.
0,7 HA – Tiek teritorijos pavirs žaliąja erdve

Vietoj dykynės – žalias skveras

Stoties rajone, teritoriją tarp V. Šopeno ir Sodų gatvių, transformuojame į bendruomenės sodą, kuriame bus trys zonos – vaismedžių sodas, atvira erdvė renginiams ir žaidimų erdvė su laisvalaikio objektais.

Šiuolaikiški sostinės vartai

Pristatėme Geležinkelio stoties teritorijos konversijos į modernią ir draugišką pėstiesiems bei dviratininkams erdvę detalųjį planą. Geležinkelio gatvėje, siekiant užtikrinti patogų judėjimą, nebeliks žiedinės sankryžos su stotelėmis, bus tiesiami dviračių takai, o ties Liepkalnio gatve planuojama saugi pėsčiųjų bei dviratininkų perėja.

Pasaulio architektai Stoties rajonui

Kartu su „Lietuvos geležinkeliais“ paskelbėme tarptautinį architektūros konkursą teritorijos viešųjų erdvių planavimo pasiūlymui išrinkti. Konkurso užduotis apima geležinkelio stoties kompleksą, stoties aikštę ir transporto terminalą. Tai pirmas Lietuvoje tokio kompleksiškumo konkursas, kai pertvarkomas didžiausias viešojo susisiekimo centras.

Besiplečiantys Markučiai

Miestui ir toliau plečiantis prie Vilnios upės, netoliese atgimusio Paupio rajono, iš istorinių Paplaujos ir Markučių teritorijų iškeliame pramonės įmones ir integruojame šią teritoriją į miesto centrą. Teritoriją transformuojame į aktyvų gyvenamąjį rajoną, siūlantį ne tik būstus, bet ir darbo vietas, kultūrinį gyvenimą, socialinę infrastruktūrą.