MIESTAS, SUDERINTAS ŽMONĖMS

Vilniaus širdis yra jo žmonės, tad siekiame, kad jis būtų kuo patogesnis ir draugiškesnis pirmiausia miestiečiams. Susipažinkite, kaip kūrėme žmonėms draugiško miesto veidą.

Atnaujinome 70 daugiabučių namų kiemų, kad jie būtų tvarkingi ir patogūs.

10 taisyklių – geresnei architektūrai

Kad miesto plėtra būtų sklandi, o gyvenimas jame – patogus ir jaukus, paskelbėme dešimt pagrindinių Vilniaus urbanistikos ir architektūros taisyklių, kurios padės vystytojams ir architektams suprasti vilniečių poreikius.

Išpakavome Senamiestį

Pačioje sostinės širdyje įvedėme kilpinio eismo reguliavimą ir atlaisvinome Senamiestį nuo perteklinio transporto judėjimo. Tai Senamiestyje sumažino automobilių skaičių ir triukšmo taršos rodiklius bei pagerino oro kokybę.

40 proc. – tiek sumažėjo eismo srautas Klaipėdos gatvėje po kilpinio eismo įvedimo.

Gatves atiduodame žmonėms

Pradėjome pilotinį gatvių humanizavimo projektą. Skatindami miesto gyvybingumą ir „žmogiškumą“ vadovaujamės naujaisiais 12 gatvių standarto principų. Tarp jų – dėmesys medžiams ir želdiniams, ne šaligatvio dangos pirmumui, pėsčiųjų ir dviratininkų takų apšvietimui, išilginiam parkavimui, ramiam eismui, vizualinei gatvių švarai, želdinių naudojimui vietoj atitvarų ir kt.

Iki 2030 m. humanizavimo principais bus pertvarkyta dauguma Vilniaus gatvių atkarpų, kurios yra ne pagrindinės miesto eismo arterijos.

Paplūdimiai visiems

  • Gelūžės ežero paplūdimį pertvarkėme ir pritaikėme neįgaliesiems.
  • Žirmūnų paplūdimyje šlaite į Nerį įrengėme laiptelius.
  • Valakupių II paplūdimyje nuo šiol veikia nudistų paplūdimio zona.
  • Bernardinų sode ties vaikų žaidimų aikštele iš upės išrinkome akmenis, kad vasarotojai galėtų Vilnelėje atsigaivinti.

Greta namų – poilsio oazės

Gyvenamuosiuose rajonuose, tarp betono džiunglių, kuriame žaliąsias saleles. Jose įrengsime suoliukus ir kitą reikiamą infrastruktūrą, kad vilniečiai galėtų patogiai mėgautis ramybe, o sužaliavus augalams jaustis kaip pabėgę nuo miesto šurmulio.

„Kuriu Vilnių“

Ketvirtus metus skaičiuojantis, meną į netikėtas sostinės erdves atnešantis konkursas „Kuriu Vilnių“ pasipildė 12 naujų projektų. Šiemet konkursas sulaukė rekordiškai daug – net 188 paraiškų. 12 stipriausių projektų atsiras įvairiuose sostinės rajonuose. Tarp jų – ir milžiniškas grybas Vingio parke, nauji Žaliojo tilto akcentai bei paukščių stebėjimo stotis.

Vietoj senų garažų – erdvės visuomenei

Pradėjome masinį metalinių garažų, nelegaliai stovinčių ant valstybinės žemės, nukėlimą. Geranoriškiems garažų savininkams padėjome sutvarkyti teritoriją ir išvežti atliekas. Nukėlus garažus, bus atlaisvinta erdvė miestiečių poreikiams – naujoms viešosioms erdvėms, dviračių takams, gatvėms.

METALINIŲ GARAŽŲ SKAIČIUS VILNIUJE

2021 m. balandžio mėn. 4189
2020 m. liepos mėn. 10 700
Nukėlus metalinius garažus Vilnius atgaus 51 ha valstybinės teritorijos.