ŽYDINTI SOSTINĖS KULTŪRA

Vilnius – Lietuvos kultūros centras, kasmet stebinantis miesto ir šalies gyventojus įvairiomis iniciatyvomis. Kaip pernai sužydėjo sielą turtinantis sostinės gyvenimas?

Kultūros sektoriui, nukentėjusiam nuo COVID-19 pandemijos, skyrėme 740 tūkst. eurų.

Sostinei – 700 metų

Pradėjome pasirengimą Vilniaus 700 metų jubiliejui. Viešo konkurso būdu atrinkome 7 visiškai naujus kultūros projektus. Tarp jų – menų fabriko „Loftas“ projektas „Kartą Vilniuje“, galerijos „Meno niša“ organizuojamas performansų festivalis, MO muziejaus kuruojama instaliacija, kviesianti Vilnių pamatyti per Ričardo Gavelio „Vilniaus pokerio“ prizmę, ir kiti.

Lazdynų bibliotekos atnaujinimas

Lazdynų biblioteka turi naują adresą – iš Erfurto gatvės ji su visais fondais persikėlė į 346 kv. m patalpas Architektų g. 17. Čia įsikūrė ir vaikų biblioteka „Papartis“. Naujoji biblioteka svečius džiugina moderniomis erdvėmis, nauja įranga ir platesniu knygų fondu. Bibliotekos patalpų remontui iš viso skirta 300 tūkst. eurų.

Nauji meno centrai

Nuomos konkursus pradėjome vykdyti pagal įveiklinimo konceptą, kuomet laimi geriausia idėja, o ne didžiausią nuomos kainą pasiūlęs dalyvis. Tokiu būdu savivaldybės patalpose kuriasi nauji meno ir kultūros centrai.

Daugiau erdvės

Vasarą įrengėme atvirą erdvę kultūros įstaigų vykdomiems projektams, tam skyrėme 95 tūkst. eurų. Vilniaus universiteto Didžiajame kieme ir Chodkevičių rūmuose iš viso įvyko 33 renginiai.

Didesnis palaikymas

Pandemija stipriai paveikė kultūros sektorių, todėl jo atgaivinimui paskelbėme 3 paramos konkursus. Iš viso skyrėme 507 200 Eur, finansavome 188 projektų, skyrėme 72 stipendijas kultūros ir meno kūrėjams, kompensavome 34 organizacijų nuostolius.

Palengvinome Savivaldybės biudžeto f inansavimo galimybių paiešką kultūros renginiams, iniciatyvoms ir projektams, skirtingų kultūros ir meno sričių finansavimo programų skaičių padidinome iki 14.

Naujosios Vilnios kultūros centro modernizavimas

Atnaujinome Naujosios Vilnios kultūros centrą. Šiame centre kasmet vyksta iki 250 renginių, kuriuose dalyvauja daugiau kaip 20 tūkst. žmonių.

Šviežiai nutiesti pažintiniai takai

Atvėrėme du naujus pažintinius takus Verkių ir Pavilnių regioniniuose parkuose. Senųjų kaimų takas driekiasi 10 km po senuosius Vilniaus priemiesčius, juo jau keliavo apie 40 tūkst. žmonių, o Rokantiškių piliakalnio pažintinis takas supažindina žygeivius su piliakalnio istorija.

Neakivaizdinis Vilnius

Pasiūlėme nuotolines Vilniaus kultūros, meno, architektūros ar literatūros studijas, taip pat pakvietėme skirti pasimatymą miestui ir pažinti 26 naujus maršrutus po sostinę.

Vilnius atviras kultūrai

Kartu su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda kultūrai skyrėme daugiau nei pusšimtį atvirų erdvių, kuriose kultūros atstovus kvietėme tęsti dėl karantino sustabdytą jų veiklą. Prie šios iniciatyvos prisijungė įvairios sostinės įstaigos, viešbučiai ir restoranai, savo kiemus atverdami kultūrai.

Žvėryno medinių namų vizualinis identitetas

Sukūrėme elektroninį Žvėryno medinės architektūros elementų leidinį. Katalogo pabaigoje esančioje Žvėryno medinių namų ypatybių lentelėje pateikiamos visų 2019 m. stovėjusių ir iki 1940 m. statytų medinių namų ypatybės.

Vilniaus muziejus

Šimtmetį brandinta mintis – jau visiems prieinama. Nuo šiol Vilniaus ir vilniečių istoriją, dabartį ir ateities vizijas galima rasti po vienu stogu – Vilniaus muziejuje. Dinamiškas ir nuolat besikeičiantis, kaip ir pats miestas, muziejus kasmet planuoja pristatyti po 2–3 parodas. Pirmoji – „Nuo mėsinės iki muziejaus. Vieno namo istorija“ – kviečia susipažinti su namo, kuriame įsikūrė muziejus, istorija.

„Tautos namų“ darbai įsibėgėjo

Per metus nuo Nacionalinės koncertų salės „Tautos namai“ idėjos konkurso pabaigos pasirašėme projektavimo sutartis ir atlikome 50 proc. pirmojo etapo darbų. Nacionalinė koncertų salė turės papildomą repeticijų salę, bus A++ energinio naudingumo klasės ir įrengta pagal aukščiausius kokybinius akustinius kriterijus.

Skaitmeninėje erdvėje surengėme mokymų ciklą „Co Vilnius“, skirtą turizmo ir paslaugų verslui, gidams.