GRAŽUS IR PATOGUS VILNIUS

Pergalės kasdienėje veikloje dažnai nepastebimos. Kad taip neatsitiktų, susipažinkite su miesto buityje vykstančiomis permainomis, mažais žingsneliais gerinančiomis vilniečių gyvenimą.

Miesto širdį gražinkime drauge

Kviečiame visus Senamiesčio gyventojus, kurių pastatuose yra galimai avarinių balkonų ar fasadų architektūrinių detalių, aktyviai dalyvauti mūsų patvirtintose programose ir pasinaudoti galimybe gauti finansinę paramą.

700 000 eurų skirta Senamiesčio balkonų ir kultūros paveldo statinių tvarkybai 2020 m.

Daugiau galios vilniečiams

Ir toliau kviečiame vilniečius perimti daugiabučių bendrojo naudojimo objektų, priežiūros ir atnaujinimo valdymą – steigti bendrijas. Apmokame bendrijos kūrimo išlaidas, atsakome į kylančius klausimus ir teikiame reikalingas konsultacijas.

Tebūnie šviesa!

Atlikome apie du trečdalius Vilniaus gatvių apšvietimo modernizavimo darbų, kurie turėtų būti baigti 2022 m. pradžioje. Taip pat atnaujinome Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios ir Žvėryno tilto apšvietimą, sukūrėme daugiau galimybių įvairiau apšviesti ir Baltąjį, Žaliąjį bei Karaliaus Mindaugo tiltus.

Testuojame du autonominius šviestuvus – J. Baltrušaičio g. ir Bistryčios g. Vertinsime, ar saulės energijos pakanka kokybiškai apšviesti skirtingas erdves.

Švaresnė Vilniaus aplinka

Pradėjome didžiausios šalyje Vilniaus nuotekų valyklos rekonstrukcijos darbus, į kuriuos per trejus metus bus investuota beveik 44 mln. eurų. Atnaujinus 30 metų senumo nuotekų valyklą, bus išvaloma daugiau ir įvairesnių teršalų, užtikrinant švaresnę Vilniaus aplinką.

Parkavimo taisyklių nesilaikančiųjų drausminimas

2020 m. surašyta 38 tūkst. protokolų už parkavimo nusižengimus, t. y. 2 kartus daugiau nei 2019 m. Tokį pokytį lėmė patobulinti administravimo įrankiai.

Karštas vanduo grįžta greičiau

Dar visai neseniai hidraulinių bandymų vykdymo metu karštas vanduo vilniečiams būdavo atjungiamas kelioms paroms ar net savaitei. Šiandien miestiečiai gali džiaugtis iki vidutiniškai 1,2 paros sutrumpintu karšto vandens atjungimo laiku.

Naujamiestyje ir Užupyje pakeistos šilumos trasos – 2,5 km
Pakeisti vamzdynai leis per metus sutaupyti CO2 – 92,5 t
2020 m. šildymo sezoną Vilnius pasitiko žemiausia kaina per dešimt metų. Centralizuotas šildymas kainavo 20 proc. mažiau nei prieš metus.