DĖMESYS – SVEIKATAI

Pandemija dar kartą leido įsitikinti, kad sveikata – brangiausia, ką turime. Pasižvalgykite, kaip Vilniui sekėsi pažaboti koronaviruso padarinius.

Apsaugos ir medicinos priemonėms įsigyti skyrėme 9,2 mln. eur.
Asmenų izoliavimui skyrėme 943 tūkst. eur.
Patalpų pritaikymui izoliavimui skyrėme 325,2 tūkst. eur.

Didžiausia COVID-19 pacientus gydanti ligoninė Lietuvoje

Vilniaus miesto klinikinę ligoninę pavertėme pagrindine šalies ligonine, besirūpinančia sergančiais koronavirusu. Savivaldybės lėšomis įsigijome būtinos medicinos įrangos – didelės tėkmės deguonies terapijos (High Flow) sistemų, kardiomonitorių su centrine stebėjimo sistema bei medicinos priemonių – pulsoksimetrų, kraujospūdžio matavimo aparatų, lašinių stovų.

Mobilūs punktai

Kartu su Vilniaus visuomenės sveikatos biuru „Vilnius sveikiau“ pirmieji Lietuvoje įrengėme ir įgalinome veikti mobilius punktus koronaviruso mėginiams rinkti.

Vilniaus šeimos gydytojų ir jiems padedančių slaugytojų algas pakėlėme 20 proc.

Prevencijai – kalio jodidas

Dalijame vilniečiams Sveikatos apsaugos ministerijos skirtus kalio jodido preparatus, kurie padėtų užtikrinti apsaugą nuo radioaktyviojo jodo žalingo poveikio skydliaukei branduolinės avarijos atveju. Vilniečiai, pateikę elektroninį receptą, tabletes vis dar gali atsiimti vaistinėse (jų sąrašą rasite čia www.vilnius.lt/jodas).

Gyvybių gelbėjimo strategija

Patvirtintos sostinės savižudybių prevencijos strategijos prioritetas – kompleksinės pagalbos tęstinumas. Pasaulinės savižudybių prevencijos dieną startavo socialinė kampanija, kuria atkreipėme dėmesį, kad susidūrus su kliūtimis, reikėtų nepamiršti, jog išlaikyti pusiausvyrą gyvenime gali padėti supantys žmonės.

Rūpestis pirmąja fronto linija

Stengiamės, kad su COVID-19 kovojantis Vilniaus miesto klinikinės ligoninės medicinos personalas galėtų visą dėmesį sutelkti į sergančiuosius, todėl ligoninės komandai nuo lapkričio pateikėme daugiau kaip 25 tūkst. porcijų karštų pietų. Organizavome medikų pavėžėjimą į darbą ir iš jo, taip pat į mobilius punktus, atnaujinome nemokamus viešojo transporto maršrutus į darbą ir iš jo.

Rūpestis garbaus amžiaus vilniečiais

Sparčiai augant senyvo amžiaus žmonių skaičiui, didėja įvairių susirgimų ir negalių dažnumas. Optimizuojame ir plečiame Mykolo Marcinkevičiaus ligoninės paslaugas, statome priestatą ir įsigyjame medicinos įrangos. Taip pat parengėme investicinį projektą dėl VšĮ Vilkpėdės ligoninės nenaudojamų patalpų pritaikymo gydymo paslaugoms teikti.

Pasiraitokime rankoves

Vienas svarbiausių dabartinių mūsų tikslų – užtikrinti, kad kuo greičiau vilniečiai įgytų imunitetą nuo COVID-19 ir galėtume grįžti į įprastą gyvenimą. Siekdami šio tikslo vieni pirmųjų Lietuvoje pradėjome skiepytis skatinančią kampaniją „Pasiraitokime rankoves”. Taip pat sukūrėme specialų tinklalapį vakcina.vilnius.lt, įkūrėme informacinę liniją 19002, įsteigėme masinio vakcinavimo centrus.