ŠVIETIMAS ATEITIES MIESTUI

Praėjusiais metais jaunieji vilniečiai galėjo džiaugtis ypatingais mokslo vaisiais – duris atvėrusiomis mokyklomis, išplėstais darželiais, šiuolaikiniu pamokų turiniu ir kokybišku laisvalaikiu po jų, o vaikus ugdantys specialistai – plačiomis tobulėjimo galimybėmis.

Mokyklų plėtra

  • Prie Vilniaus Pavilnio progimnazijos įrengėme priestatą, skirtą 300 mokinių.
  • Prie Balsių progimnazijos pastatėme pradinę mokyklą, skirtą 600 mokinių.
  • Pašilaičiuose atidaryta Gabijos progimnazija, skirta 1000 mokinių.
  • Kartu su Mykolo Romerio universitetu (MRU) įsteigėme MRU progimnaziją, kurioje galės mokytis 600 mokinių.
2020 m. Vilniuje įkūrėme ar išplėtėme keturias mokyklas
Iš viso suplanavome iki 2025 m. Vilniuje atverti 8 naujas mokyklas, kurias galės lankyti daugiau nei 5000 vaikų

Auga technologijų kūrėjai

27 Vilniaus miesto mokyklų pradinėse klasėse atsirado nauja savaitinė informatikos ir technologinės kūrybos pamoka, kuri dėstoma 3 tūkst. pradinukų.

Matematika – šiuolaikiškai

Mokykloms nupirkome 8000 inovatyvios Suomijoje išplėtotos „Eduten Playground“ platformos licencijų, kad 2, 3 ir 5 klasių mokiniai nuo 2021 m. galėtų mokytis matematikos šiuolaikiškai.

Buvę mokytojai sugrįžta

Projektu „Sugrįžtu mokyti“ siekiame atgal į mokyklų klases pritraukti pedagogo kvalifikaciją ir mokytojo pašaukimą turinčius gyventojus. Buvusiems ugdymo specialistams suteikiame individualizuotą profesinę pagalbą, buriame bendraminčių tinklą.

Laboratorijų steigimas Vilniaus mokyklose

Sostinės gimnazijose įrengėme 8 moderniomis mokymo(-si) priemonėmis aprūpintas gamtos mokslų laboratorijas. Mokiniai, padedami mokytojų, atlieka biologijos, chemijos, f izikos bandymus ir tyrimus bei stiprina eksperimentavimo įgūdžius.

Mokymai elektroninėje erdvėje

Sukūrėme nuotolinio mokymo platformą, kuria jau naudojasi daugiau kaip 10 tūkst. moksleivių. Sprendimą įgyvendinome kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, jo pavyzdžiu naudojamasi visoje Lietuvoje.

Ugdome kūrybiškumą ir pažinimą

6 mokyklos tapo programos „Tyrinėjimo menas Vilniuje“ dalyvėmis. Tai – tęstinė programa, atskleidžianti ir ugdanti svarbiausius XXI a. mokinių gebėjimus, tobulinanti mokytojų kompetencijas, suteikianti praktinės pagalbos sprendžiant mokymosi iššūkius.

Daugiau erdvės darželinukams

Pernai atidarėme 6 naujus modulinius darželius, kuriuos lanko daugiau nei 600 mažųjų vilniečių. Šviežiai įrengti moduliniai priestatai atsirado Fabijoniškėse, Karoliniškėse, Pašilaičiuose, Baltupiuose ir Antakalnyje, prie esamų lopšelių-darželių, kuriuose labiausiai trūko vietų.

Suplanavome dar 4 darželius – po vieną Verkių seniūnijoje ir Pašilaičiuose bei du Pilaitėje.

Auga ateities švietimo lyderiai

Kartu su ISM vadybos ir ekonomikos universitetu sukūrėme „Švietimo lyderystės“ programą, kuri tobulina ateities darželių ir mokyklų vadovų kompetencijas. Skyrėme daugiau kaip 177 tūkst. eurų, kad daugiau kaip 40 ugdymo specialistų galėtų nemokamai siekti magistro diplomo švietimo vadybos srityje.