VILNIAUS METODAS: MIESTAS, KURIAME VISKAS ĮMANOMA

Vilniuje originalūs sprendimai gimsta ir galutinį tikslą pasiekia žaibišku greičiu, o jiems įgyvendinti išnaudojama kiekviena galimybė. Pasižvalgykite po Vilniaus planetos dalį, kurioje kūrybiškiausios vilniečių mintys virsta tikrove. Šios drąsios ir veržlios iniciatyvos – Vilniaus metodo dalis, skatinanti miesto srityse iššūkius versti galimybėmis.

Didžiausia kavinė po atviru dangumi

Pandemijos iššūkius vertėme galimybėmis, Vilnius tapo milžiniška kavine po atviru dangumi – karantino apribotam maitinimo sektoriui laikinai dovanojome viešąsias miesto erdves. Ši iniciatyva garsiai nuskambėjo pasaulio žiniasklaidoje ir tapo pavyzdžiu, kaip pandemijos metu padėti restoranų sektoriui ir pradžiuginti visuomenę.

Lauko kavinių skaičius 2019 m. 242
Lauko kavinių skaičius 2020 m. 425

Vilnius įsikūnijo į Japoniją, Indiją, Italiją ir kitas šalis

Sustojus turistų srautui ir nebelikus galimybių išvykti iš Lietuvos, radome išeitį, kaip paskatinti turizmą pačiame Vilniuje. Miesto gyventojai ir svečiai buvo kviečiami sostinėje pažinti septynias skirtingas valstybes. Bendradarbiaujant su nuo pandemijos nukentėjusiais verslais, atostogų Vilniuje dalyviams sukurta galimybė pasinaudoti specialiomis akcijomis viešbučiuose, restoranuose, galerijose, suvenyrų parduotuvėse, dalyvauti su šalių tematika susijusiose veiklose.

Pirmasis Kalėdų miškas pasaulyje?

Mūsų iniciatyva kalėdinės eglutės sostinėje sugrįžo atgal į gamtą. Po švenčių išsaugoję gyvas vazonines kalėdines eglutes, vilniečiai sukūrė pirmąjį pasaulyje Kalėdų mišką ir įpūtė gyvybės iki tol apleistai Pavilnių ir Verkių regioninio parko erdvei – pasodino 110 eglučių.

Paplūdimys miesto širdyje

Dėl apribotų kelionių galimybių vilniečiams ir svečiams pasiūlėme alternatyvią atostogų vietą – dirbtinį paplūdimį Lukiškių aikštėje. Čia smėlio ir saulės išsiilgę žmonės turėjo progą atsipūsti po darbų, pasideginti, pažaisti tinklinį, didžiuliame ekrane pažiūrėti filmų, serialų ar edukacinių laidų.

Savivaldybėje po darbo šeimininkaus vilniečiai

Nusprendėme grąžinti miesto Savivaldybės pastatą visuomenei ir išnuomoti jo 20-ajame aukšte esančias patalpas. Kadangi po darbo valandų viešieji statiniai yra visiškai neišnaudojami, rodome pavyzdį, kaip jie galėtų tapti miestiečių ar įvairių bendruomenių susibūrimo vietomis.

Menas be stogo

Palaikydami meno sektorių praėjusią vasarą miesto gatvėse sukūrėme galeriją „Menas be stogo“ – pakvietėme menininkus nemokamai eksponuoti kūrinius lauko reklamų stenduose. Specialiame polapyje (govilnius.lt/ menas-be-stogo) gyventojai galėjo sužinoti, kur rasti eksponatus, bei susipažinti su daugiau menininkų kūrinių ir juos įsigyti.