Žalio Vilniaus ataskaita 2020

Vilniaus planeta tokia žalia dar nebuvo. Kasdien pasodiname bent po kelis medžius, kaip savo akį saugome jau išdygusią augmeniją ir vystome kitas iniciatyvas, padedančias tausoti aplinką bei kurti iš tolo žalumu spindinčią sostinę.

Atsisveikinimas su atliekomis

Pradėjome teikti didelių gabaritų atliekų išvežimo paslaugą. Per metus atlikome daugiau nei 9,5 tūkst. atliekų paėmimų, sutvarkėme 215 t atliekų.

Siekdami informuoti gyventojus apie teisingą atliekų tvarkymą, prie šiukšlių konteinerių įrengėme 40 informacinių stendų.

Atkuriame medžių alėjas

Stengiamės atkurti ar naujai kurti medžių eiles palei gatves ir pėsčiųjų takus, o prie magistralinių gatvių sodiname didesnius medžių masyvus. Pradedame mažinti kietųjų dangų kiekį ir vietoje jų sodiname medžius ir krūmus.

Medžiai atgimsta

Patvirtinome tvarką, kad, jeigu dėl statybų tenka nupjauti medį, sklypo vystytojas privalo atsodinti tiek medžių, kad naujų augalų skersmenų suma būtų lygi pašalinto medžio skersmeniui ten, kur medžių labiausiai reikia miesto gyventojams.

Vienas po kito dygstantys želdynai

Įrengėme naujus kokybiškus želdynus Senvagės tvenkinių parke Linkmenų g., Neries krantinės sporto zonoje prie Baltojo tilto, šalia pėsčiųjų ir dviračių takų palei Nerį Žvėryne ir Antakalnyje, prie Saulės tako Šeškinėje, Sigito Gedos skvere Justiniškėse ir daugybėje kitų vietų.

Medžiai ten, kur nebuvo galima

Su infrastruktūros įmonėmis sutarėme, kad medžius ir mažesnius augalus galėsime sodinti virš infrastruktūros tinklų.

Leiskime augti!

Rūpinamės savaime išdygusiais medžiais, augančiais leidžiamose vietose, naudojame papildomas priemones medžiams ir krūmams saugoti nuo druskų.

Šioje sostinėje yra vietos seniems medžiams

Pradėjome atskirą programą, pagal kurią prižiūrime ir ramstome vertingus senolius medžius, kad jie nekeltų pavojaus ir kuo ilgiau džiugintų miesto gyventojus bei svečius.

Mažiau plastiko buteliukų

Judriausiose miesto vietose įrengėme 6 mobilias gertuves, kad vilniečiai ir sostinės lankytojai galėtų atsigaivinti ir įsipilti vandens tausodami gamtą.

Gertuves jau turi daugiau nei 50 mokyklų, kuriose mokosi daugiau nei 22 tūkst. moksleivių. Per artimiausius metus jos atsiras visose 115 mokyklų.